Praca opiekunki w Niemczech

Praca opiekunki osoby starszej w Niemczech polega na sprawowaniu kompleksowej opieki nad tą osobą w jej domu. Dotyczy codziennego funkcjonowania, nadzorowania rutynowych czynności, zapewnienia podopiecznemu bezpieczeństwa i towarzyszenia mu w codziennych aktywnościach.

Na jakie zarobki można liczyć?
Jeżeli interesuje kogoś praca jako opiekunka osób starszych Niemcy to właściwy kierunek. Zarobki dla opiekunek w Niemczech są naprawdę satysfakcjonujące. Proponowane zarobki kształtują się pomiędzy 900 a 1300 euro netto za miesiąc. Ponadto, istnieje możliwość dodatkowego wynagrodzenia w okresie Świąt Wielkiej Nocy, Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Należy pamiętać, że zarobki uzależnione są od stopnia znajomości języka niemieckiego, doświadczenia w podobnej pracy i zakresu obowiązków ustalanych przez pracodawcę.Praca w opiece w Niemczech Im szerszy zakres obowiązków, bogatsze doświadczenie i lepsza znajomość języka, tym wyższe zarobki. Ponadto, legalne zatrudnienie jako opienka osoby starszej wiąże sie oczywiście także z pokryciem kosztów ubezpieczenia. Nierzadko pracodawcy zapewniają pokrycie kosztów wynajmu mieszkania lub proponują zamieszanie w domu podopiecznego.

Jakie są obowiązki opiekunki?
Praca dla opiekunki w Niemczech wiąże się z następującymi obowiązkami:
– dbanie o podopiecznego, zależnie od jego schorzeń,
– pomoc w dostosowaniu się do zaleceń lekarza (przyjmowanie leków, zabiegi pielęgnacyjne),
– pilnowanie terminów wizyt lekarskich oraz uczestnictwo w nich,
– pomoc w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie, ubieranie się, higiena osobista, poruszanie się,
– animacja wolnego czasu, towarzyszenie podczas spacerów i wyjazdów,
– pomoc w prowadzeniu domu – pranie, sprzątanie, gotowanie, zakupy itd.

Specyfika pracy opiekunki osoby starszej w Niemczech
Ogłoszenia typu praca Niemcy opieka od zaraz są bardzo kuszące. Szczególnie, że najczęściej zarobki za tego typu pracę w Polsce nie są wysokie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że praca opiekunki w Niemczech jest ściśle związana z trybem życia podopiecznego i rozkładem jego zajęć. Specyfika pracy powoduje, że opiekunka zdecydowaną większość czasu spędza z seniorem, jednakże nie oznacza to, że nie ma ona w ogóle czasu dla siebie. Każdej opiekunce przysługuje prawo do odpoczynku – w postaci krótkich przerw w ciągu dnia oraz określonego czasu wolnego. Czas trwania pracy dla opiekunek w Niemczech to najczęściej co najmniej dla miesiące, jednakże wszystko uzależnione jest od konkretnych potrzeb starszej osoby i wymagań pracodawcy. Czas trwania zlecenia może ulec wydłużeniu o kolejne tygodnie, a nawet miesiące.

Zostań opiekunką, wypełnij formularz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Oddzwonimy w ciągu 24h