Bezpieczny powrót opiekunki do domu. Jak przeciwdziałać bakteriom i wirusom?

W zawodzie opiekunki bądź opiekuna osób starszych odnajdą się osoby cierpliwe, empatyczne, ciekawe świata i ludzi. Praca ta wymaga zaangażowania, ale daje wiele satysfakcji i uczy zrozumienia. Ponadto wykonywana poza granicami kraju, w tym w Niemczech, przynosi wysoki i stabilny dochód. Epidemia koronawirusa zmieniła nie tylko rynek pracy, ale również nasze codzienne życie i przyzwyczajenia. Na szczęście po krótkotrwałych problemach związanych z przekraczaniem granic opiekunowie mogą znów swobodnie jeździć do pracy – bez konieczności odbywania kwarantanny.

Sposoby na uniknięcie zarażenia bakteriami i wirusami podczas podróży

Doświadczone opiekunki i opiekunowie osób starszych wiedzą, że dbanie o higienę osobistą jest szczególnie ważne w pracy z seniorami. O tym, jak istotne okazuje się przestrzeganie zasad higieny, nie tylko w wykonywanym przez nas zawodzie, przypomniała nam wszystkim panująca na świecie pandemia. Wiele nowych, wypracowanych w tym okresie nawyków zostanie z nami na stałe – będziemy się do nich stosować zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Sytuacja ta działa paradoksalnie na naszą korzyść, zwiększając bezpieczeństwo nasze i naszych podopiecznych. Podobnych zasad należy przestrzegać także w podróży. Warto pamiętać, że wszędzie, w domu, w pracy czy w podróży, jesteśmy otoczeni bakteriami i wirusami.

Poniżej przypominamy o podstawowych regułach pozwalających opiekunom uniknąć zarażenia podczas drogi na i ze zlecenia. Przede wszystkim trzeba pamiętać o: