Dlaczego warto?

Praca przy osobach starszych nie należy do najłatwiejszych: wymaga umiejętności, odpowiednich predyspozycji psychicznych i fizycznych, a często także wielu wyrzeczeń w życiu prywatnym. Ponadto wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jest jednak kilka powodów, dla których warto zdecydować się na wyjazd do Niemiec i podjęcie się takiego zadania.

 

Dobre zarobki

To główny powód, dla którego opiekunowie i opiekunki z Polski decydują się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów. Średnia pensja w tej pracy wynosi w Niemczech to 1350-1400 euro miesięcznie na rękę, a więc niemal trzykrotnie więcej, niż w Polsce. Najbardziej doświadczeni opiekunowie mają szansę na wypłatę równą nawet 1700 euro na rękę lub więcej, a do tego dochodzą jeszcze dodatkowe premie oraz bonusy.

 

Szansa na doświadczenie

Praca z seniorami może być bardzo rozwijającym doświadczeniem, szczególnie jeśli wykonujemy ją w obcym kraju. Dlatego zajęcie to jest chętnie wybierane przez osoby planujące rozwijanie się np. w kierunku opieki pielęgniarskiej, psychologii czy fizjoterapii. Zdobyte w Niemczech doświadczenie może również zaowocować lepszymi ofertami pracy po powrocie do domu.

 

Praca na dłużej

Opiekunki do osób starszych zatrudniane są zazwyczaj na okres kilku tygodni, niekiedy kilku miesięcy. Decydując się na wyjazd z naszą firmą możesz liczyć na to, że po zakończeniu jednego zlecenia pomożemy Ci znaleźć kolejne, by zapewnić stały, wysoki zarobek.
Jeśli czujesz, że zawód opiekunki to zajęcie dla Ciebie, zapoznaj się z naszymi ofertami pracy w Niemczech. Posiadamy wiele zleceń dla osób z różnym doświadczeniem.