Czy emeryt może zostać opiekunem osoby starszej?

Wysokość emerytury w Polsce nie zachęca do rezygnacji z aktywności zawodowej. Z tego względu coraz więcej osób uprawnionych do emerytury, decyduje się na kontynuowanie wykonywanej pracy. Bardzo popularnym zajęciem na emeryturze jest świadczenie usług opiekuńczych w Niemczech. Praca ta zapewnia nie tylko dobre zarobki, ale także umożliwia spełnianie marzeń. Dowiedz się, czy na emeryturze możesz opiekować się seniorem.

Czy na emeryturze warto podjąć pracę jako opiekunka lub opiekun osób starszych?

Wielu emerytów uprawnionych jest do pobierania świadczeń emerytalnych w bardzo niskiej kwocie. W tej grupie są m.in. pielęgniarki, ratownicy medyczni i położne. Osoby, które związały swoje życie z sektorem usług medycznych, nie mają powodów do zadowolenia, bo wysokość ich emerytury nie gwarantuje komfortowego życia. Co więcej, ze względu na to, że żyjemy coraz dużej i cieszymy się coraz lepszym zdrowiem, przejście na emeryturę może wiązać się z nudą, poczuciem odrzucenia, osamotnienia oraz wykluczeniem społecznym. Doskonałym wyborem dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny i mają kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy z seniorami lub osobami chorymi, jest wybór jednej z wielu ofert pracy dla opiekunek oraz opiekunów osób starszych. Sektor usług opiekuńczych otwiera przed emerytami całkiem nowe możliwości oraz daje okazję ku temu, aby uniknąć samotności, która wiąże się z zaprzestaniem pracy zawodowej. Pracę jako opiekun lub opiekunka osoby starszej mogą podjąć także emeryci, którzy doświadczenie zdobyli podczas opieki nad bliskimi im osobami starszymi oraz osoby pracujące np. jako opiekunki środowiskowe.

Kto konkretnie może ubiegać się o pracę opiekunki lub opiekuna osoby starszej?

Wiek emerytalny nie jest przeszkodą ku temu, aby pracować jako opiekunka lub opiekun osoby starszej w Niemczech. W tym przypadku liczy się przede wszystkim doświadczenie, znajomość języka niemieckiego, dobre zdrowie i chęć niesienia pomocy innym. Dla wielu emerytów wyjazd do pracy za granicę jest okazją do uniknięcia samotności oraz realizacji dawno odkładanych marzeń. Bardzo wiele np. emerytowanych pielęgniarek zarabia w ten sposób, chwaląc sobie możliwość łączenia pracy z poszerzaniem horyzontów, poznawaniem nowych ludzi i niesieniem pomocy potrzebującym jej osobom. Nie każdy emeryt potrzebuje odpoczynku od aktywności zawodowej, dlatego w naszej agencji oferujemy pracę także dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny. Dostępne na stronie oferty, po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszenia, są dobierane indywidualnie względem doświadczenia i kwalifikacji opiekunów oraz opiekunek. Zapewniamy stabilne i legalne zatrudnienie, które gwarantuje bezpieczeństwo oraz dodatkowe profity. Dlatego, jeśli jesteś emerytem i chcesz pracować jako opiekun lub opiekunka, skontaktuj się z nami!