Czy opiekunki zatrudnione za pośrednictwem agencji mogą iść do lekarza w Niemczech?

Praca opiekunki lub opiekuna seniora w Niemczech cieszy się bardzo dużą popularnością. Decydują się na nią nie tylko osoby, które mają wykształcenie medyczne i chcą dobrze zarabiać, wykonując swój zawód, ale także osoby, które zdobyły doświadczenie w pracy z osobami starszymi i schorowanymi np. podczas opieki nad swoimi bliskimi w Polsce. Wyjaśniamy, jakie korzyści wiążą się z legalną pracą w Niemczech i czy opiekunka zatrudniona przez agencję może korzystać za granicą np. z usług lekarza.

Czy pracując jako opiekunka w Niemczech, możesz iść tam do lekarza?

Legalna praca za granicą pozwala na normalne funkcjonowanie w obcym kraju. Umożliwia bezpłatne korzystanie z opieki medycznej na poziomie podstawowym, podobnie jak ma to miejsce w Polsce. Warunkiem jest posiadanie karty EKUZ, o którą występuje pracodawca do NFZ na podstawie podpisanej umowy i dokumentów z ZUS potwierdzających ubezpieczenie pracownika. Pracując w Niemczech na podstawie oskładkowanej umowy, można iść do lekarza i korzystać z pomocy medycznej, która może być konieczna w najmniej oczekiwanym momencie, także w przypadku osób, które cieszą się doskonałym zdrowiem. Co warto wiedzieć, część pracowników wykupuje we własnym zakresie dodatkowe ubezpieczenia rozszerzające zakres świadczeń medycznych, ale zawsze najważniejsze jest posiadanie karty EKUZ. Warto o tym pamiętać, bo dotyczy to nie tylko wyjazdów pracowniczych, ale i turystycznych do UE.

Nawiązując współpracę z naszą agencją, pracownicy mogą z pełnym spokojem podjąć zatrudnienie i nie muszą martwić się m.in. koniecznością wizyty w lekarza. Na stronie naszej agencji znajdują się jedynie zweryfikowane i związane z legalnym zatrudnieniem oferty pracy dla opiekunek i opiekunów seniorów. Gwarantujemy stabilne i bezpieczne zatrudnienie oraz dobre wynagrodzenie, które może zostać powiększone o premie związane m.in. z posiadanym doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku.

Dlaczego legalna praca w Niemczech się opłaca?

Praca za granicą może odbywać się w sposób legalny lub nielegalny, bez odpowiednich dokumentów. W drugim przypadku jest nie tylko bardzo niebezpieczna, bo nigdy nie wiadomo, gdzie ostatecznie trafi opiekunka lub opiekun, jaką pracę będzie świadczyć, w jakim zakresie oraz na jakich warunkach. Nielegalna praca w Niemczech nadal kusi, bo postrzegana jest jako lepiej płatna, jednak wybierając tylko legalną pracę, można korzystać m.in. z opieki zdrowotnej i ciągłości zatrudnienia. Spore zagrożenie, jakie wiąże się z brakiem umowy oraz legalnego zatrudnienia to tylko jeden z poważnych problemów. Ze względu na surowe restrykcje, które związane są z nielegalnym zatrudnieniem, osoby pracujące na czarno, żyją w ciągłym stresie i strachu, że poniosą karę za swoje postępowanie. Tym samym warto o tym pamiętać i zdecydować się na wybór legalnej oferty pracy dla opiekunki lub opiekuna.