Czy zlecenia dla pary opiekunów są równie korzystne?

Opieka nad osobami starszymi to praca chętnie wybierana przez Polaków wybierających się do Niemiec w celach zarobkowych. Jednym z głównych powodów są oczywiście zarobki na takim stanowisku – opiekun seniora w Niemczech zarabia kilkukrotnie więcej niż osoba wykonująca tę samą pracę w Polsce. Wśród ofert pracy niekiedy znaleźć można te skierowane do par opiekunów. Czy są one również dobrze płatne?

Podwójna opieka, podwójna płaca

Oferty pracy kierowane do par opiekunów dotyczą zazwyczaj opieki nad dwójką ludzi – na przykład starszym małżeństwem. Pod względem wynagrodzenia czy kwestii formalnych nie różnią się od innych zleceń – każdy z opiekunów otrzymuje taką samą miesięczną wypłatę, a także ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie na czas pobytu w Niemczech, transport, ubezpieczenie oraz wsparcie koordynatora, który pomoże m.in. w sytuacjach konfliktowych z podopiecznymi lub ich rodziną.

Dlaczego warto wybrać się do pracy z towarzystwem?

Praca na jednym zleceniu z innym opiekunem seniora może mieć bardzo wiele zalet. Oto kilka z nich:

Jak widać, zlecenia dla par opiekunów, choć rzadkie, są dobrą propozycją pracy. Szczególnie polecamy je osobom, które do tej pory nie pracowały za granicą i chcą zapewnić sobie nieco łatwiejszy start w branży, a także pragną lepiej rozwinąć swoje umiejętności.