Dlaczego praca opiekuna w Niemczech cieszy się tak dużą popularnością?

Wyjazdy do pracy na zachód Europy na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat stały się właściwie normą. Decydują się na nie osoby o różnym statusie społecznym czy wykształceniu. Możliwości zarobku na zachodzie – między innymi w Niemczech – jest bardzo wiele, jednak szczególnie dużą popularnością cieszy się praca w charakterze opiekuna dla osób starszych. Skąd ta popularność wynika i czemu warto się na takie zajęcie zdecydować?

Solidne wynagrodzenie

Głównym powodem, dla którego praca opiekuna seniora w Niemczech cieszy się wśród Polaków tak dużą popularnością jest wysoka podstawa wynagrodzenia. Średnie miesięczne zarobki opiekuna utrzymują się na poziomie 1500 euro miesięcznie netto – czyli, przy obecnym kursie walut około 7000 złotych. Taką pensją może pochwalić się bardzo niewielki procent Polaków pozostających w kraju. Dla porównania – średnia wypłata opiekuna pozostającego w Polsce to około 2500 złotych na rękę. Ponadto opiekunowie seniorów w Niemczech często mogą liczyć na różne finansowe dodatki, dzięki którym praca jest jeszcze bardziej opłacalna.

Łatwość podjęcia zatrudnienia

Kolejnym powodem, dla którego opieka cieszy się dużą popularnością jest łatwość znalezienia dobrego zatrudnienia. W Niemczech stale rośnie popyt na usługi doświadczonych i dobrze wykwalifikowanych opiekunów, a my, jako agencja pośrednictwa pracy, posiadamy bardzo rozbudowaną bazę zleceń z różnych rejonów kraju. Na co dzień współpracujemy z firmami i organizacjami działającymi na niemieckim rynku, dzięki czemu możemy zagwarantować, że praca jest w pełni legalna, a jej warunki przejrzyste. Wystarczy, że kandydat na opiekuna zgłosi się do nas i przejdzie pomyślenie rozmowę rekrutacyjną, a sami znajdziemy odpowiednie dla niego oferty pracy i zajmiemy się wszystkimi formalnościami, takimi jak wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego czy organizacja transportu do i z miejsca zatrudnienia.

Praca dla każdego

Opiekunem może zostać właściwie każdy – nie ma znaczenia wiek, płeć, pochodzenie czy wykształcenie. Ważne jest wyłącznie posiadane doświadczenie oraz umiejętności. Ta inkluzywność powoduje, że na spróbowanie swoich sił decydują się osoby o najróżniejszej przeszłości zawodowej. Od pielęgniarek i fizjoterapeutów, przez nauczycieli i psychologów, kończąc na osobach, które swoje umiejętności zdobywały zajmując się bliskimi krewnymi.

Szansa na rozwijanie doświadczeń i kwalifikacji

Nie ulega wątpliwości, że wyjazd do Niemiec jest wydarzeniem, z którego można wiele wyciągnąć. Każdy dzień spędzony na pracy z podopiecznym dostarcza nowych doświadczeń i daje szanse na rozwijanie umiejętności. Dość istotnym aspektem jest tutaj również język – mając kontakt z żywym językiem, a nie jego podręcznikową wersją, można dużo szybciej nauczyć się sprawnej komunikacji.

Jak widać, praca dla opiekunów cieszy się w Polsce popularnością nie bez powodu. Opiekunowie cenią sobie również to, że dzięki pracy mogą się realizować i mieć poczucie dobrze wykonanego obowiązku. Satysfakcję płynącą ze świadomości, że pomaga się osobom często niebędącym w stanie samodzielnie o siebie zadbać trudno porównać z innym uczuciem. Należy jednocześnie pamiętać, że praca opiekuna nie jest zajęciem łatwym i poza odpowiednim przygotowaniem wymaga również pewnych cech charakteru, takich jak pogoda ducha, cierpliwość, odporność na stres. Jeśli je posiadasz i pragniesz rozwijać się zawodowo – zgłoś się do nas!