Jak przygotować się na rozmowę rekrutacyjną na stanowisko opiekuna osób starszych?

Rozmowa kwalifikacyjna zawsze jest wydarzeniem przysparzającym sporo stresu – to zrozumiałe, bo w wielu przypadkach od jej przebiegu zależy nasza zawodowa przyszłość.  Również wiele opiekunek i opiekunów stresuje się rozmową z koordynatorem. Zupełnie niepotrzebnie. Dziś pokażemy, że nie musicie się stresować rozmowa z naszym koordynatorem i jak sobie radzić ze stresem.  Jak się przygotować i o czym pamiętać?

Jak przeprowadzamy rozmowy kwalifikacyjne?

Aby ułatwić zdobycie pracy opiekunkom z różnych stron kraju, rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzamy za pośrednictwem telefonu lub komunikatorów internetowych. To wygodne rozwiązanie dla obu stron. W czasie rozmowy pytamy o najważniejsze kwestie, a więc posiadane doświadczenie i dyspozycyjność do wyjazdu. Sprawdzamy również poziom znajomości języka niemieckiego. Po rozmowie, wśród dostępnych zleceń dobieramy te najbardziej pasujące do profilu i przedstawiamy je kandydatce na opiekunkę seniora.

Zbierz niezbędne dokumenty

Dodatkowe dokumenty i certyfikaty, są bardzo pomocne i poświadczają nasze dotychczasowe doświadczenie w wykonywanej pracy opiekunki lub opiekuna. Są to na przykład:

Wszystko to znacznie zwiększa Twoje szanse na lepsze zlecenie i wyższą stawkę wynagrodzenia.

Przypomnij sobie słówka

Podczas rozmowy zweryfikujemy poziom znajomości języka, co pozwoli nam na lepsze dopasowanie zlecenia.  Na większości zleceń od opiekuna seniora wymagana jest znajomość języka niemieckiego na poziomie minimum komunikatywnym.  Nie trzeba mieć perfekcyjnie opanowanej gramatyki oraz rozbudowanego słownictwa. Od podręcznikowej poprawności ważniejsze jest to, czy przyszły opiekun jest w stanie komunikować z drugą osobą – czy rozumie wypowiadane przez rozmówcę kwestie oraz, czy potrafi formułować zrozumiałe komunikaty (nawet jeśli popełnia przy tym błędy). Dlatego przed rozmową dobrym pomysłem będzie powtórzenie powszechnie wykorzystywanych zwrotów i słówek. Dzięki temu poczujesz się swobodniej podczas rozmowy.

Spokój

Staramy się, żeby kandydaci podczas rozmowy mogli poczuć się swobodnie i nie czuli presji, jednak dużo w tej kwestii zależy również od opiekunek i opiekunów.  Termin rozmowy warto zaplanować tak, aby nie rozpraszały nas inne rzeczy, spotkania, zakupy, czy inne sprawunki. Spotkajmy się w ciszy i spokoju, bez obecności osób trzecich.

Dbamy o to, by każda rozmowa rekrutacyjna przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze. Ponadto posiadamy w naszej bogate ofercie zlecenia dla opiekunek i opiekunów na każdym poziomie doświadczenia i z różną znajomością języka – dlatego nie obawiaj się zgłosić do naszych koordynatorów na rozmowę. Skontaktuj się z nami już dziś, a z pewnością znajdziemy dla Ciebie atrakcyjne zlecenie.