Jak wyglądają zarobki w zawodzie opiekuna osób starszych, podejmując pracę z agencją?

W Zachodniej Europie przybywa osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia wymagają stałej opieki. Nic dziwnego zatem, że w krajach takich jak Niemcy rośnie zapotrzebowania na wykwalifikowanych opiekunów. Dla pracowników poszukujących tego typu zleceń najdogodniejszą formą zatrudnienia jest skorzystanie z pomocy profesjonalnych agencji pośrednictwa pracy. Ile można zarobić decydując się na współpracę?

Ile zarabiają opiekunowie osób starszych?

Wysokość płac jest z pewnością głównym czynnikiem skłaniającym opiekunów seniorów z Polski do podjęcia zatrudniania w Niemczech. Ile ono wynosi? Podejmując się pracy z naszą agencją można liczyć na średnie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 1500 euro netto, czyli ponad 6500 zł. To około trzech razy więcej, niż pensja opiekuna w Polsce. A należy pamiętać, że jest to wartość średnia – na rynku znaleźć można zlecenia za stawkę ponad 1700 euro z różnego rodzaju dodatkami.

Od czego zależy wysokość zarobków?

Stawki za zlecenia są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Należy podkreślić, że to opiekun sam ma największy wpływ na to, ile zarobi. Na najwyższe pensje szanse mają opiekunowie:

Dlaczego warto pracować z agencją opiekunów?

Podjęcie współpracy z naszą agencją to dla opiekuna seniorów najprostszy i najbezpieczniejszy sposób, by znaleźć zatrudnienie. Dlaczego? Przede wszystkim mamy dostęp do wielu zleceń i  możemy zaproponować pracę opiekunom z praktycznie dowolnym doświadczeniem – zarówno początkującym, jak i bardzo wykwalifikowanym i zaawansowanym. Z każdym opiekunem podpisujemy umowę, a zlecanie pracy odbywa się na podstawie odrębnej dokumentacji – to stanowi dla pracownika gwarancję wypłaty należnego wynagrodzenia. Ponadto oferujemy transport do i z miejsca pracy, a opiekun ma przydzielonego koordynatora, który zawsze chętnie udzieli niezbędnej pomocy.