Jaką pomoc powinna zagwarantować agencja rekrutująca opiekunów osób starszych?

Dla opiekunów seniorów poszukujących zleceń w Niemczech skorzystanie z pośrednictwa agencji pracy jest najlepszym rozwiązaniem – szeroki wybór sprawdzonych ofert i gwarancja wypłaty wynagrodzenia to zdecydowanie najważniejsze plusy. Ale poza udostępnianiem zleceń agencja powinna zapewnić również pomoc w wielu innych aspektach oraz sytuacjach. Sprawdź, w czym agencja może Ci pomóc przed i w trakcie pobytu za granicą.

Organizacja transportu

Zaplanowanie zagranicznej podróży nie zawsze jest łatwe – między dużymi miastami istnieją wygodne połączenia, sprawa komplikuje się jednak kiedy trzeba dojechać z i do mniejszych miejscowości. Jeśli planujesz wyjazd do pracy z nami, nie musisz martwić się o organizowanie sobie transportu – zrobimy to za Ciebie. Współpracujemy z wieloma sprawdzonymi, stosującymi się do obowiązujących zasad pandemicznych przewoźnikami, dlatego możemy zagwarantować, że podróż minie komfortowo i bezpiecznie.

Formalności i EKUZ

Wyjazd za granicę z agencją jest łatwy, ponieważ nie musisz osobiście starać się o dopełnienie formalności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia – wszystko załatwimy w Twoim imieniu. Dotyczy to również EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, dzięki któremu będąc w Niemczech, możesz skorzystać z pomocy lekarskiej.

Wsparcie w sytuacjach kryzysowych

Do każdej oferty pracy przydzielamy koordynatora, którego zadaniem jest utrzymywanie kontaktu z przebywającym za granicą opiekunem seniora i wspieranie go w różnych sytuacjach. Jeśli zauważasz, że coś jest nie tak, na przykład:

Nie wahaj się zadzwonić do swojego koordynatora i przedstawić mu  sytuację. Zależy nam, żeby Twoja praca była bezpieczna i komfortowa, dlatego staramy się pomagać w rozwiązywaniu tych i podobnych problemów.