Korzyści wynikające z legalnego zatrudnienia w charakterze opiekunki

Szukając zatrudnienia w charakterze opiekuna lub opiekunki osób starszych w Niemczech, możemy trafić na szereg ofert, pochodzących z różnych źródeł. Większość z nich oferuje legalne zatrudnienie, jednak może zdarzyć się tak, że trafimy na nieuczciwego pracodawcę, który oszczędza na pracownikach i nie dba o dopełnienie wszystkich formalności. Dlaczego warto postawić na legalne zatrudnienie?

Zalety legalnego zatrudnienia jako opiekunka osób starszych

Legalna praca oferuje szereg korzyści. Najważniejsze z nich to:

pewność terminowego otrzymania wynagrodzenia w określonej wysokości – mając legalną umowę z agencją pracy mamy zagwarantowaną pensję w wysokości na jaką się umówiliśmy oraz stały termin wypłaty wynagrodzenia. Nie będziemy musieli wydzwaniać i dopytywać pracodawcy za każdym razem, co z naszą pensją. Zarobiona kwota pojawi się sama na naszym koncie, dokładnie tak jak to ustaliliśmy i mamy zapisane w umowie.

przejrzysty proces rekrutacji – rekrutacja odbywa się wg jasnych zasad, kryteria zatrudnienia są znane i z góry ustalone, a podpisanie umowy odbywa się jeszcze w Polsce przed samym wyjazdem.

wsparcie opiekuna – w legalnych agencjach pracy posiadających odpowiednio duże doświadczenie wszyscy pracownicy mogą korzystać z pomocy opiekuna, z którym mogą omówić wszystkie wyzwania i problemy związane z pracą, aby im wspólnie zaradzić.

– bezpieczeństwo – mamy gwarancję, że nie zostaniemy bez pieniędzy, pomocy i dachu nad głową, a firma będzie stanowiła dla nas zaplecze i niezbędne wsparcie.

zapewniony dojazd z miejsca pracy i z powrotem, wyżywienie oraz zakwaterowanie – wyspecjalizowana agencja oferująca legalne zatrudnienie wie, że komfort klienta-seniora zależy również od tego, jak dobrze będzie czuł się opiekujący nim pracownik. Dlatego opiekunki i opiekunowie mają sfinansowaną podróż, zapewnione wyżywienie oraz własny pokój, w miarę możliwości również z oddzielną łazienką.

możliwość doskonalenia zawodowego – podczas legalnego zatrudnienia mamy możliwość skorzystania z kursów i szkoleń, w tym doskonalących nasze umiejętności językowe.

ubezpieczenie – gdy coś się stanie, będziemy ubezpieczeni, co gwarantuje nam m.in. karta EKUZ.

przyjazna atmosfera i wzajemny szacunek – nasza agencja dba, aby żaden pracownik czy pracownica nie był dyskryminowany z jakiegokolwiek powodu i współpracuje tylko z tymi partnerami, którzy opierają współpracę na szacunku do drugiego człowieka.

Sprawdź oferty legalnej pracy opiekuna lub opiekunki osób starszy w Niemczech. Poznaj wysokość  wynagrodzenia i zasady współpracy, a jeśli chcesz wiedzieć więcej, wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą telefonicznie.