Kto ponosi koszty podróży opiekunki do Niemiec?

Wiele osób rozważa podjęcie pracy opiekuna lub opiekunki osób starszych w Niemczech. To zajęcie gwarantuje nie tylko atrakcyjne wynagrodzenie, ale i bezpieczeństwo zatrudnienia oraz wsparcie naszego koordynatora. Wielu przed podjęciem decyzji o wyjeździe mogą powstrzymywać koszty, które trzeba podjąć na starcie. Wśród najczęściej zadawanych pytań jest to, kto organizuje i pokrywa koszty przejazdu do miejsca pracy, które, szczególnie do miejsc gdzie nie ma bezpośredniego połączenia z Polską, potrafią być wysokie. Dowiedz się jak wygląda to w naszej firmie. 

Koszty po stronie pracodawcy 

W naszej firmie, która już od ponad 10 lat zajmuje się rekrutacją opiekunów i opiekunek osób starszych do pracy w Niemczech wszelkie koszty związane z organizacją podróży do miejsca pracy w Niemczech są po naszej stronie. Przyszły opiekun lub opiekunka nie płaci nic. Po podpisaniu umowy i ustaleniu terminu wyjazdu do pracy w Niemczech, pracownik lub pracowniczka otrzymuje od nas bilet i wszelkie potrzebne informacje dotyczące organizacji przejazdu. Dzięki temu już na starcie, nim cokolwiek zarobimy, nie narażamy się koszty.

Również koszt podróży powrotnej z miejsca pracy do domu w Polsce jest pokrywany przez pracodawcę.

To nie wszystkie profity

Plusem wyjazdu do pracy z naszą firmą jest legalne zatrudnienie na rynku niemieckim, poparte współpracą ze sprawdzonymi i certyfikowanymi partnerami. Nasze opiekunki i opiekunowie otrzymują komplet niezbędnych informacji, potrzebnych do rozpoczęcia pracy. Podczas całego pobytu wszyscy pracownicy i pracownicy uzyskują dostęp do opieki koordynatora. Na większości zleceń opiekunki i opiekunowie mają do dyspozycji własny pokój z oddzielną łazienką, dostęp do Internetu, a często również do dyspozycji rower lub samochód. Dużym plusem jest też atrakcyjne wynagrodzenie, wynoszące średnio 1350 euro, przy niewielkich kosztach ponoszonych na miejscu.

Jeśli zastanawiają się Państwo nad podjęciem pracy przy opiece nad osobami starszymi w Niemczech (m.in. w takich miastach jak Dortmund, Frankfurt nad Menem, Brema, Berlin, Norymberga czy Düsseldorf) zachęcamy do sprawdzenia naszych ofert pracy a w razie pytań bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.