Kto ponosi koszty zakwaterowania opiekunki?

Wiele osób szukających zatrudnienia w zawodzie opiekuna lub opiekunki osób starszych w Niemczech obawia się, że będą musieli ponosić wysokie koszty zakwaterowania, które będą albo potrącane z wynagrodzenia, albo będą do opłacania na miejscu. Rzeczywiście po policzeniu ewentualnych kosztów mieszkania nawet atrakcyjne wygrodzenie nie wygląda już tak dobrze. A jak sprawa wygląda w rzeczywistości?

Jasne i przejrzyste zasady

W kwestii tego, kto ponosi koszty zakwaterowania opiekuna lub opiekunki wiele zależy od agencji. W naszej agencji pracy zasadą jest, że nasze pracownice i pracownicy mają zapewnione zakwaterowanie, a jego koszt jest pokrywany przez pracodawcę. Opiekunki i opiekunowie otrzymują do dyspozycji oddzielny, jednoosobowy, w którym będą mieć zapewnioną prywatność, swobodę i odpowiedni komfort. W miarę możliwości zapewniana jest również łazienka do osobistej dyspozycji. Miejscem zakwaterowanie jest dom naszej podopiecznej lub podopiecznego, którym się opiekujemy.

Dzięki temu zaoszczędzamy na wysokich kosztach wynajmu mieszkania na wolnym rynku, które w Niemczech potrafią osiągać horrendalne sumy oraz nie musimy poświęcać czasu na samodzielne szukanie mieszkanie.

Zapewnione zakwaterowanie to nie jedyna zaleta skorzystania z ofert pracy, proponowanych przez naszą agencję. Pokrywamy również koszty wyjazdu do miejsca pracy i powrotu do domu po zrealizowanym zleceniu. Mieszkając z podopiecznym i przygotowując dla niego posiłki, nasi pracownicy również mają zapewnione wyżywienie. Osoba zatrudniona na stanowisku opiekuna lub opiekunki osoby starszej może również skorzystać z pomocy koordynatora, który wesprze pomocą w trudnych sytuacjach. Atrakcyjne wynagrodzenie będzie wypłacane terminowo, zgodnie z umową. Pracując z nami masz również  możliwość podniesienia umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim, którego przynajmniej komunikatywna znajomość jest niezwykle ważna w tej pracy.

Zalety współpracy z Prestige24 zostały docenione przez tysiące opiekunek i opiekunów, którzy zdecydowali się na wieloletnią współpracę. Warto sprawdzić ogłoszenia o pracę w różnych lokalizacjach w Niemczech dla osób posiadających różnorakie kwalifikacje.

Zawód opiekuna lub opiekunki osoby starszej jest trudny, ale dostarcza też ogromnej satysfakcji i pozwala na zarobienie przyzwoitych pieniędzy za uczciwą i niezwykle potrzebną pracę. Zachęcamy do zapoznania się z konkretnymi ofertami zatrudnienia na stronie naszej agencji.