Na dobry początek. Jak znaleźć pierwsze zatrudnienie jako opiekunka za granicą?

Coraz więcej osób zastanawia się nad rozpoczęciem pracy jako opiekunka osób starszych za granicą. Popularnym kierunkiem są Niemcy. Rynek pracy w tym zawodzie u naszych sąsiadów jest coraz większy, w związku ze starzeniem się społeczeństwa i rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Ale od czego zacząć? Jak znaleźć pierwszą prac w tym niezwykle pożytecznym zawodzie?

Znajdź pracę przez agencję

Opiekunka osób starszych powinna się cechować pewnymi cechami, które są przydatne w tym zawodzie. Sympatia dla osób starszych, dobry stan zdrowia, cierpliwość i empatia oraz przynajmniej komunikatywna znajomość języka niemieckiego – te cechy będą niezwykle przydatne przy ubieganiu się o pracę.

Pewne oferty legalnego zatrudnienia z godziwym wynagrodzeniem znajdziesz na stronie naszej agencji. Dodatkowym atutem może być wykształcenie i doświadczenie w którymś z zawodów medycznych np. pielęgniarki lub ratownika medycznego. Przydatne również będzie posiadanie prawa jazdy kategorii B. Na początek możesz zdecydować się na krótki wyjazd, podczas którego sprawdzisz, czy jest to praca dla ciebie i czy chcesz na dłużej związać się z tym zawodem. Warto spróbować, gdyż na początku nie ponosisz kosztów: organizacja podróży do miejsca pracy oraz z powrotem, zakwaterowanie oraz wyżywienie – to wszystko pokrywa agencja.

Jeśli interesuje Cię rozpoczęcie kariery w zawodzie opiekunki osób starszych, musisz zgłosić się do agencji poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej lub wysłanie swojego CV na nasz adres e-mailowy. Możesz również zgłosić się telefonicznie. Rekrutacja przebiega w jasny i przejrzysty sposób: rekruterzy sprawdzą twoją znajomość języka niemieckiego oraz spytają o doświadczenie, motywację oraz dyspozycyjność.

Na ten moment na stronie naszej agencji jest dostępnych ponad 100 ofert pacy w różnych niemieckich lokalizacjach. Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą 1350 euro, rosną one wraz z nabywanym doświadczeniem.

Jeśli szukasz pracy, która ma znaczenie, daje ogromną satysfakcję, pomaga drugiemu człowiekowi, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na przyszłość, warto pomyśleć o zawodzie opiekunki.