Na jakie premie może liczyć opiekunka pracująca w Niemczech?

Przybywa osób starszych i schorowanych, które wymagają całodobowej opieki. Z tego względu zwiększa się zapotrzebowanie na usługi doświadczonych i odpowiednio wykwalifikowanych opiekunów i opiekunek seniorów. Najlepiej płatna jest praca wykonywana za granicą m.in. w Niemczech, gdzie można liczyć nie tylko na dobrą pensję, ale także premie do wynagrodzenia. Wyjaśniamy, na jakie dodatki do pensji może liczyć osoba pracująca w Niemczech.

Czy praca opiekunki w Niemczech się opłaca?

Wysokość wynagrodzenia za świadczenie usług opiekuńczych w Niemczech jest kwestią indywidualną. Zależy ono m.in. od kwalifikacji i doświadczenia opiekuna lub opiekunki, zakresu świadczonej pracy, a także pracodawcy. W przypadku podpisania umowy z dobrą agencją pośrednictwa pracy można liczyć na dodatkowe korzyści w postaci wysokich premii. Legalna praca w sektorze usług opiekuńczych jest bardzo opłacalna. Warto wiedzieć, że uwzględnia ona także darmowe zakwaterowanie, możliwość korzystania ze środków transportu np. samochodu oraz innych udogodnień. Tak jest w przypadku podjęcia współpracy z naszą agencją. Oferujemy jedynie legalne zatrudnienie dla opiekunek i opiekunów, które wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest możliwość uczestniczenia w kursie języka niemieckiego, którego znajomość dodatkowo premiujemy, podobnie jak doświadczenie w pracy z osobami starszymi, wysokie kwalifikacje i dyspozycyjność.

Na jakie premie może liczyć opiekunka seniora w Niemczech?

Doceniamy pracę naszych opiekunów, dlatego dbamy o to, aby otrzymywali nie tylko dobrą pensję, ale także dodatkowe premie motywacyjne. Jedną z nich jest premia za polecenie godnego zaufania opiekuna, który zrealizuje świąteczne zlecenie. To od osoby polecającej zależy, czy podzieli się z poleconym opiekunem otrzymaną premią, czy wykorzysta ją na własne przyjemności. Dodatkowo premiujemy też pracę w okresie świątecznym, bo wiemy, jak trudna jest rozłąka z rodziną w tak wyjątkowym czasie. Podstawowe wynagrodzenie miesięczne netto to około 1400 euro, w przypadku premii świątecznej zarobki na rękę mogą wzrosnąć nawet do 1700 euro.