Opiekunka na jasnych zasadach. Dlaczego lepiej pracować legalnie niż ,,na czarno”?

Coraz więcej osób decyduje się na pracę opiekunki za granicą. Strony internetowe pełne są ogłoszeń, które oferują niezliczoną ilość wyjazdów, najczęściej do naszych zachodnich sąsiadów. Niestety często na miejscu okazuje się, że warunki dalekie są od tych, które można było znaleźć w ogłoszeniu, a praca najczęściej odbywa się „na czarno”. Niektórym może się ona wydawać kusząca, ponieważ gwarantuje wyższy zysk, od którego nie trzeba odprowadzać żadnych podatków. Czy jest to jednak wystarczający powód, aby się na nią zdecydować? 

Odpowiedź jest zdecydowanie przecząca. Praca „na czarno” niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw i może sprowadzić zarówno na pracownika, jak i na pracodawcę niepotrzebne kłopoty. W Niemczech grożą za nią bardzo wysokie kary, sięgające nawet kilkuset tysięcy euro. Ponadto pracownik nie jest w żaden sposób chroniony. Nie posiada ubezpieczenia, a pracodawca może się go w każdej chwili pozbyć, ponieważ nie jest związany żadną umową. Może się również zdarzyć, że opiekunka nie otrzyma należnych jej pieniędzy i nie będzie mogła dochodzić swoich praw przed sądem. Wszystko to sprawia, że praca „na czarno” jest niebezpieczna i zdecydowanie lepiej wybrać legalną formę zatrudnienia.

Nasza firma zajmuje się rekrutacją opiekunów seniorów w Niemczech. Gwarantujemy tylko legalne zatrudnienie, które niesie ze sobą same korzyści. Dzięki bezpośredniej i bardzo dobrej współpracy z doświadczonymi partnerami niemieckimi oferujemy sprawdzone, bezpieczne i pewne zlecenia oraz bardzo atrakcyjny system wynagrodzeń. Co więcej, każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie i ofertę pracy w pełni dopasowujemy do potrzeb naszych klientów.

Pracując z nami legalnie zyskujesz:

Podsumowując, nie ma żadnych wątpliwości, że praca opiekunki na jasnych zasadach jest znacznie lepsza od zatrudnienia „na czarno”, daje bowiem gwarancję pełnego bezpieczeństwa i nie niesie sobą ryzyka związanego z przykrymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.