Opiekunka w Polsce a w Niemczech – jakie są różnice?

Jaka jest różnica między pracą opiekunki osób starszych w Polsce a na terenie Niemiec? Dowiedz się czym różni się to zajęcie w obu krajach.

W Niemczech zarobisz więcej

Znaczne różnice w kosztach życia, wysokości wynagrodzeń i zamożności społeczeństwa, sprawiają, że opiekunka seniorów pracująca w Niemczech może liczyć na wyższe wynagrodzenie. Opiekunki zatrudnione na obszarze RFN zarabiają średnio 1300 euro, te posiadające duże doświadczenie zawodowe oraz świetną znajomość języka mogą liczyć na zarobki rzędu nawet 1700 euro. Jednak nie jest to praca dla każdego: podjęcie zatrudnienia za granicą wymaga znajomości języka niemieckiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Wiąże się ono też z rozłąką z rodziną na okres od kilku tygodni do nawet kilku lat. Pracując w Niemczech znaczną część zarobionych środków możemy zaoszczędzić w związku z tym, że mamy zagwarantowane zakwaterowanie w przeznaczonym do naszej dyspozycji pokoju, wyżywienie oraz pokryte koszty podróży z i do miejsca zatrudnienia. W Niemczech funkcjonujemy też w odmiennej kulturze, więc konieczne będzie dostosowanie się i przyswojenie zasad i obyczajów, panujących w innym kraju. Praca opiekunki w Niemczech wiąże się też z szansą na poprawienie swoich umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

W kraju zarobimy dużo mniej, różnice są nawet kilkukrotne. Plusem jest fakt, że możemy podjąć pracę opiekunki nie znając języka. Wybierając zatrudnienie w miejscowości w której na co dzień mieszkamy możemy dalej na co dzień uczestniczyć w życiu naszej rodziny.

Naturalnie jest to ta sama praca tylko w innym miejscu, więc liczne są też podobieństwa. Aby zostać opiekunką trzeba po prostu lubić osoby starsze, wykazywać się dużą wrażliwością i empatią,  a przede wszystkim cierpliwością.

Zachęcamy do odwiedzenia strony naszej agencji i zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy w rozmaitych niemieckich lokalizacjach, na różne okresy czasu. Nasza agencja rekrutuje również opiekunki osób starszych do pracy na terenie Polski. Jeśli jesteś zainteresowana takim zajęciem, zachęcamy do kontaktu!