Wyjazd na opiekę na święta. Dlaczego to się opłaca?

Święta to szczególny czas, który staramy się spędzić z rodziną, jednak seniorzy potrzebują odpowiedniej opieki każdego dnia. Opiekunki seniorów, które spędzają większą część roku za granicą, decydują się na powrót do domu na święta, dlatego właśnie w grudniu wzrasta zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. Można to wykorzystać, zyskując nie tylko lepszą pensję podstawową, ale także premię. Wyjaśniamy, dlaczego wyjazd na opiekę w okresie świątecznym się opłaca.

Seniorzy potrzebują opieki przez cały rok…

Magia świąt nie sprawia, że seniorzy stają się bardziej samodzielni. Osoby starsze potrzebują opieki przez cały rok, jednak wiele opiekunek decyduje się na powrót do kraju w tak szczególnym okresie. Jest to szansą dla osób, które chcą dorobić lub rozpocząć pracę w sektorze usług opiekuńczych. Wyjazd na opiekę świąteczną jest okazją do dodatkowego zarobku, który pozwoli na realizację np. długo odkładanych marzeń. Okres świąteczny oraz noworoczny to czas, kiedy seniorzy wymagają nie tylko tradycyjnej opieki, ale także nie chcą czuć się osamotnieni. Często nie mogą spotkać się z rodziną, dlatego tak ważne jest, aby mogli liczyć na uwagę, towarzystwo oraz zainteresowanie opiekunki.

Co można zyskać, decydując się na sprawowanie świątecznej opieki nad seniorem?

Pensje, jakie dostają opiekunki seniorów w Niemczech, nie należą do najniższych,są bardzo atrakcyjne i dużo wyższe niż w Polsce. Biorąc pod uwagę brak kosztów zakwaterowania i wyżywienia, pieniądze otrzymane za pracę, można nawet w całości przeznaczyć na dowolny cel. To jedna z zalet pracy w sektorze usług opiekuńczych w Niemczech, jednak w okresie świątecznym można zarobić więcej i dodatkowo zyskać atrakcyjną premię. Decydując się na podpisanie umowy z naszą agencją pośrednictwa pracy, możesz zarobić nawet 2000 euro na rękę w grudniu! To znacznie więcej niż przeciętne wynagrodzenie opiekunki lub pielęgniarki w Polsce. Warto pamiętać, że oprócz wynagrodzenia można także poszerzyć horyzonty, spędzić święta w nieco innej atmosferze oraz poznać zwyczaje naszych najbliższych sąsiadów.