Załatwianie pracy opiekunki. Dlaczego lepiej podpisać umowę z pośrednikiem, a nie bezpośrednio z rodziną?

Starzenie się społeczeństwa zwiększa zapotrzebowanie na profesjonalne usługi opiekunek osób starszych. Coraz więcej osób decyduje się na świadczenie usług opiekuńczych w kraju i za granicą, dlatego warto poznać ważne zasady dotyczące zatrudnienia oraz związanego ze świadczeniem pracy bezpieczeństwa. Wyjaśniamy, dlaczego lepiej podpisać umowę z pośrednikiem oraz w jaki sposób wpływa to na komfort i bezpieczeństwo pracy w Polsce i za granicą.

Praca opiekunki seniora – co warto wiedzieć?

Seniorzy stanowią znaczną część globalnej społeczności. Od wielu lat lawinowo wzrasta zapotrzebowanie na profesjonalne usługi opiekuńcze i pielęgniarskie, co otwiera całkiem nowe możliwości na rynku pracy. Praca opiekunki w Polsce i za granicą cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród wykwalifikowanych pielęgniarek i pielęgniarzy, ale także osób, które z różnych względów chcą się przekwalifikować. Ofert pracy w charakterze opiekunki osoby starszej jest wiele, jednak trzeba wiedzieć o tym, że pochopna decyzja o podpisaniu umowy bezpośrednio z rodziną osoby, którą będziemy się opiekować, to często początek wielu problemów. Brak możliwości dokładnego sprawdzenia zleceniodawcy to tylko jedno z wielu niebezpieczeństw, które mogą wpłynąć na ewentualne zarobki, zakres wykonywanych obowiązków oraz komfort pracy.

Dlaczego lepiej podpisać umowę z pośrednikiem?

Profesjonalne agencje pracy oferują nie tylko możliwość pracy za granicą m.in. w Niemczech, ale także na terenie Polski. Zastanawiając się nad skorzystaniem z ich usług, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że stan zdrowia przyszłych podopiecznych oraz warunki dotyczące m.in. zamieszkania opiekuna są dokładnie sprawdzane. Jest to równie ważne w przypadku pracy w Polsce, która często wymaga zmiany miejsca zamieszkania w celu świadczenia całodobowej opieki. Dokonywane w umowie zapisy gwarantują legalne świadczenie pracy jedynie w ustalonym zakresie, co pozwala uniknąć problematycznych sytuacji oraz związanych z nieuczciwością zleceniodawców problemów m.in. z dotrzymywaniem terminów wypłat. Podpisanie umowy z pośrednikiem pozwala ze spokojem zając się pracą, która wymaga nie tylko posiadania wiedzy oraz doświadczenia, ale także dużej dozy empatii. Pozostawiając załatwienie spraw formalnych pośrednikowi, możemy przystąpić do pracy, nie martwiąc się o to, czy przyszły zleceniodawca będzie wywiązywał się z umowy, opłacał niezbędne składki oraz zapewniał warunki potrzebne do profesjonalnej opieki nad osobami wymagającymi stałej, procesjonalnej pomocy. Co więcej, w przypadku pracy opiekunki za granicą to pośrednik załatwia wszystkie formalności związane z wyjazdem.