Praca w Niemczech jako opiekun

Opiekunka osoby starszej to praca dla każdego, kto nie boi się wyzwań, jest otwarty na potrzeby drugiego człowieka i potrafi się z nim porozumieć.
Czym wyróżniają się oferty tego typu pracy z Niemczech?
Jak nie dać się nabrać na nieuczciwe ogłoszenia?

Opieka nad osobą starszą w Niemczech – jak wygląda rynek pracy?

Przeglądając oferty pracy zamieszczane w sieci możemy znaleźć bardzo dużo firm proponujących zatrudnienie pod hasłem praca Niemcy opieka osób starszych. Można wywnioskować, że jest to rezultat stale rosnącego zapotrzebowania na opiekunów osób starszych. Społeczeństwo naszych zachodnich sąsiadów starzeje się, a tym samym rośnie średnia długość życia Niemca. Zatrudnienie opiekuna staje się najlepszym rozwiązaniem dla rodzin, które chcą, aby najbliższe osoby – rodzice lub dziadkowie – spędzili starość w zaciszu swojego domu. Zatrudnienie wykwalifikowanego i doświadczonego opiekuna uwalnia rodzinę podopiecznego z konieczności rezygnacji z kariery zawodowej, a jednocześnie dla osób z Polski otwiera szeroki rynek pracy z satysfakcjonującymi zarobkami, często kilkakrotnie wyższymi niż, te proponowane w kraju za te same obowiązki. Z tego właśnie powodu jeżeli kogoś interesuje praca jako opiekun osób starszych Niemcy to atrakcyjny kierunek i chętnych na wyjazd stale przybywa. Na pewno każdy kto zastanawia się nad podjęciem takiej pracy u naszych zachodnich sąsiadów obawia się pracy na czarno, nieuczciwych pracodawców, a co za tym idzie wielkiego rozczarowania, straty czasu i pieniędzy. Oczywiście nie da się ukryć, że jest to temat rozległy i są tacy, którzy decydują się na pracę za granicą bez umowy – na czarno. Jednakże praca jako opiekunka w Niemczech może być legalna, bezpieczna i uczciwa.
Praca opiekuna osób starszych

Opieka osób starszych w Niemczech – jak nie dać się oszukać?

Z pomocą przychodzą agencje pracy, które gwarantują uczciwe wynagrodzenie za legalną pracę, jasne zasady współpracy, pokrycie kosztów dojazdu do Niemiec i powrotu do kraju, opiekę koordynatora na czas wyjazdu i zakwaterowanie w czasie pracy za granicą. Najczęściej zatrudnienie proponowane jest na podstawie umowy zlecenie. Agencja pracy bądź pracodawca powinien pokryć wymagane składki. Ponadto, nierzadko gwarantowane jest dodatkowe ubezpieczenie medyczne na terenie Niemiec. Zazwyczaj opiekunka nie musi martwić się zakwaterowanie i wyżywienie – to zapewniane jest w domu podopiecznego lub jeżeli jest to niemożliwe, koszty pokrywa agencja lub pracodawca. Pracownicy nie ponoszą również kosztów dojazdu do podopiecznego.