Praca w opiece – pewność i bezpieczeństwo w trudnych czasach

Za sprawą koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołał pandemię COVID-19, współczesny Świat zmienił się nie do poznania.
Nim epidemia dotarła do Europy i Polski, mało kto mógł przypuszczać, że obecność COVID-19 w takim stopniu wpłynie nasze życie prywatne i zawodowe.
Zmiany widać na każdym kroku,  a szczególnie mocno poczuli je Ci, którzy aby pracować i zarabiać muszą podróżować i przekraczać granicę – w tej grupie są Opiekunki i Opiekunowie seniora pracujący w Niemczech.

Czy zmiany są tylko na gorsze?
A może uda nam się znaleźć również dobre strony tej sytuacji?

SKUPMY SIĘ NA POZYTYWACH
zmiany nie koniecznie muszą być wrogiem DOBREGO 

1. Atrakcyjne wynagrodzenie
Praca jako Opiekunka / Opiekun seniora w Niemczech, była i jest dla wielu osób szansą na zarabianie bardzo dobrych pieniędzy w stosunku do tego co może zaoferować im rynek pracy w Polsce.
Zarobki na średnim poziomie 1 300 € miesięcznie na rękę, już dla wielu stanowiły wystarczającą zachętę do wyjazdu. Osoby długo pracujące w opiece, zdobywając doświadczenie i rozwijając swoje umiejętności zawodowe, w także podnoszące znajomość języka, mogą liczyć na zarobki przekraczające nawet 1 500 € czy 1 600 € miesięcznie na rękę.
Teraz gdy kurs euro poszybował w górę, łatwo policzyć, że takie wynagrodzenie, po doliczeniu dodatkowych premii i dodatków może sięgać  7 300 / 7 900 zł netto miesięcznie (1 EUR = 4,5246 PLN według kursu średniego NBP z dnia 27.03.2020.).
Dla porównania średnia krajowa to niecałe 3 800 zł netto miesięcznie.

2. Bezpieczne i stabilne źródło dochodu
Coraz częściej słyszymy, że rynek pracy się załamie, że upadnie wiele firm, że kryzys dotknie całą światową gospodarkę, a szczególnie dotkliwie poczują to obywatele takich państw jak Polska.
Ale kryzys i załamanie rynku mocno dotknie branżę opiekunek i opiekunów seniora w Niemczech?
Wszystko wskazuje na to, że jednak NIE.
Specjaliści wskazują, że wybierając pracę w tej branży, w oparciu o legalne zatrudnienie, nie macie się czego obawiać.
Czemu?
Bo seniorzy nadal potrzebują opieki.
Bo wynagrodzenie za Waszą pracę jest wypłacane ze zgromadzonych już środków na funduszach emerytalnych.
Bo pracujecie na pewnym i silnym rynku niemieckim, gdzie firmy mają zgromadzony i odpowiednio zabezpieczony kapitał.

Gdy na około będzie panować bezrobocie, Wasza praca i dochody mogą stać się bezpiecznym filarem dla rodziny oraz bliskich, dający poczucie pewności w niepewnych czasach.

3.  Nowe możliwości
Wiele osób zainteresowanych pracą w tej branży, własnie teraz dostrzegło nowe możliwości dla siebie.
Teraz, gdy wiele osób z obawy przed COVID-19 zawiesiło swoje zlecenia, inni korzystają z okazji. Właśnie teraz mają większą szansę na znalezienie lepszej oferty dla siebie i:

  • zdobywają doświadczenie;
  • szlifują swój język;
  • otrzymują nowe referencje, dające lepsze perspektywy na przyszłość;
  • znajdują stałe zlecenia, dające pewność długofalowej i pewnej pracy w przyszłości.

Właśnie teraz pracownicy ze słabszym językiem niemieckim i doświadczeniem mają szansę na „złapanie” swojego wymarzonego zlecenia. Warto to przemyśleć i wykorzystać swoją SZANSĘ.

4. Nowe wyzwania dla agencji, nowe korzyści dla pracowników
Nowe warunki, wymuszają zmiany w naszym codziennym postępowaniu.
Słowo klucz to BEZPIECZEŃSTWO.
Stało się ono naszym priorytetem zarówno jeżeli chodzi o pracowników jak i samych podopiecznych.
Oczywiście musimy zacząć od siebie, przykładając szczególną uwagę do higieny osobistej – w końcu nikt tego za nas nie zrobi.

Drugim krokiem jest zapewnienie bezpieczeństwa i odpowiednich środków ochrony podczas podróży.
Aby uniknąć długiej drogi do Polski i związanej z nią kwarantanny, proponujemy pracownikom ciągłość zatrudnienia na terenie Niemiec. Gdy kończy się jedno zlecenie, możecie płynnie przejechać na inne zlecenie.
Podczas samego transportu ze zlecenia na zlecenie również minimalizujemy do minimum możliwość kontaktu z koronawirusem SARS-CoV-2. Wraz z naszymi niemieckimi partnerami przygotowaliśmy akcję „przyjedziemy po Ciebie„.  Naszym pracownikom zapewniamy indywidualny, sprawdzony i bezpieczny transport na terenie Niemiec – jedziesz sam(a) i nie korzystasz ze środków transportu publicznego i zbiorowego.

Trzecim krokiem jest bezpieczeństwo w pracy. Tak jak już o tym pisaliśmy wcześniej, praca w domu seniora jest stosunkowo bezpieczna. Trzymając się zasady #zostań w domu, ograniczamy ryzyko zakażenia. Robiąc na przykład zakupy, zróbmy je on-line z bezpieczną dostawą do naszego domu.

6. Podsumowanie
Wszystko wskazuje na to, że dziś praca w opiece to gwarancja zatrudnienia oraz pewne źródło dochodu.
Pamiętajmy o tym, że wirus nie zniknie i najprawdopodobniej zostanie z nami na bardzo długi czas, wpisując się w nasze życie codzienne.
Warto już teraz myśleć o swojej przyszłości i o tym co będzie „po”.
Teraz jest idealny moment kiedy możemy pokazać, że jesteśmy solidnym i pewnym partnerem, na którego zawsze można liczyć.

Prestige24h