Koronawirus SARS-CoV-2: jak się chronić i postępować

Jak zabezpieczyć się przez infekcjami grypopochodnymi?
Podstawowe zasady higieny oraz postępowanie przy podejrzeniu zachorowania na infekcje grypopochodne w Niemczech

Wszyscy z uwagą śledzimy doniesienia o rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 (wywołującego zespół chorobowy COVID-19) na świecie i o kolejnych przypadkach wystąpienia COVID-19 w Europie.

Zapewniamy naszych pracowników, że na bieżąco monitorujemy sytuację i jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami na terenie Niemiec.

W chwili obecnej niemieckie i polskie służby zdrowia proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i dokładności w utrzymaniu higieny osobistej. Zalecane jest każdorazowe mycie rąk po przyjściu do domu oraz odpowiedzialne zachowanie w przypadku pojawienia się symptomów chorobowych takich jak:

  • wysoka gorączka,
  • kaszel,
  • problemy z wydolnością oddechową (płytki oddech)
  • ogólne uczucie osłabienia,
  • bóle mięśniowe (łamanie w kościach),
  • ból głowy,
  • ból gardła.

Gdy zaobserwujemy w/w objawy u siebie, podopiecznego lub innej przebywającej z nami osoby, konieczny jest kontakt z lekarzem.

Ze względu na bezpieczeństwo swoje jak i osób trzecich, na terenie Niemiec zalecany jest kontakt telefoniczny z lekarzem pierwszego kontaktu. Należy unikać niepotrzebnych wizyt osobistych w ośrodkach zdrowia.

Numer telefonu do lekarza pierwszego kontaktu  uzyskają Państwo od rodziny podopiecznego lub samego podopiecznego.

UWAGA ! Jeżeli mają Państwo problem lub nie czują się na siłach do samodzielnej rozmowy z lekarzem pierwszego kontaktu, prosimy o kontakt z naszym biurem pod numerem alarmowym:

(+48) 507 777 979

Prosimy o nielekceważenie obecnej sytuacji i niepokojących objawów u siebie, swoich podopiecznych oraz bliskich.

Sytuacja w Niemczech jest na bieżąco monitorowana m.in. przez Instytut Roberta Koch, który na swojej stronie publikuje informacje o rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz o sytuacji epidemiologicznej w Niemczech.
Adres strony: https://www.rki.de/DE/Home/homepage_node.html

Obecny komunikat opublikowany na stronie instytutu informuje o:
„(…) Obecnie tylko niewielka liczba potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem (SARS-CoV-2) miała miejsce w Niemczech. (…) Prawie wszyscy pacjenci z klastra infekcji w Bawarii już wyzdrowiali i zostali wypisani ze szpitala. (…)”.

Jak się chronić?

Koronawirus SARS-CoV-2 podobnie jak grypa rozprzestrzenia się drogą kropelkową.
Gdy np. osoba zakażona kichnie, zakaszle to kropelki jej śliny zawierające wirus lądują na otaczających powierzchniach. Stamtąd przedostają się na dłonie innych osób i po potarciu oczy, ust lub nosa dostają się do ich organizmów.
Dlatego najważniejszą zasadą zapobiegania jest MYCIE RĄK. Jeśli nie możesz umyć rąk, unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

Dziękujemy Wam za wspólną pracę i profesjonalne podejście do swoich obowiązków.

Zespół Prestige24h