Koronawirus SARS-CoV-2 – najczęstsze pytania i wątpliwości: „Bezpieczeństwo na zleceniu”

Opiekunki i Opiekunowie podczas rozmów z nami, wyrażają swoje obawy w związku z możliwością zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Wczoraj pisaliśmy o środkach bezpieczeństwa podejmowanych przez przewoźników z którymi współpracujemy.
Dziś zajmiemy się sytuacją na zleceniach u naszych podopiecznych.

Domy naszych podopiecznych są względnie bezpiecznymi miejscami, które nie znajdują się na liście miejsc podwyższonego ryzyka.
Zwracamy uwagę na to, że liczba osób zaangażowanych w opiekę nad seniorem jest ograniczona, a tym samym możliwość przenoszenia wirusa jest również niewielka.
Oczywiście tak jak w każdym innym miejscu, musimy dbać o ścisłe przestrzeganie higieny, regularne mycie rąk i pilnowanie, aby osoby odwiedzające nasze miejsce pracy również stosowały się do tych zasad.
Istotne jest zachowanie rozwagi, spokoju i bazowanie na sprawdzonych informacjach publikowanych przez służby sanitarne oraz państwowe.
Już samo dokładne mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia o 80%.
Pracując w opiece domowej, zasadniczo jesteśmy znacznie mniej narażeni niż osoby pracujące w dużych skupiskach ludzi, lub mające w swojej pracy kontakt z dużą ilością osób (pracownicy sklepów lub dużych biur, kurierzy itp.).

Wszyscy nasi pracownicy znajdujący się na zleceniach w Niemczech, są zgłoszeni do NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia) i mają karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świad­czeń zdrowotnych w czasie po­bytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.
Niemiecki system opieki zdrowotnej uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie i w razie potrzeby jest do Państwa dyspozycji.

W razie pytań lub wątpliwości, my również jesteśmy do Waszej dyspozycji pod naszym numerem alarmowym:

(+48) 507 777 979

lub telefonem stacjonarnym do naszego biura w Sopocie: (+48) 58 551 00 52.

Zespół Prestige24h