Czy warto podjąć pracę opiekunki osób starszych?

Wciąż dużą popularnością cieszy się zawód opiekunki do osób starszych. Czy warto się nim zainteresować? Czy to intratne zajęcie i wiążąca się z nim rozłąka z rodziną nie zaszkodzi relacjom z bliskimi? Czy może lepiej dać sobie spokój z tą posadą i poszukać czegoś w kraju? Jakie są plusy i minusy opieki nad osobami starszymi?

Zarobisz więcej niż w Polsce

Wiadomo, pieniądze są często najważniejszym kryterium decydującym o podjęciu danego zawodu. Dlatego też bardzo często Panie oraz Panowie decydują się pójść do pracy nad starszymi.Opieka praca Niemcy Oczywiście wybierają zagranicznych podopiecznych, ponieważ w Polsce nie ma co liczyć na większe zarobki. Niektórzy niemieccy seniorzy są w dobrym stanie, a opieka nad nimi wymaga jedynie spędzania z nimi czasu, towarzyszenia im, rozmawiania z nimi. Nie są to bardzo trudne zajęcia, dlatego tak wiele osób interesuje praca dla opiekunki Niemcy to kraj, który szczególnie nęci Polaków, ponieważ sąsiaduje z naszym państwem, więc dojazdy zajmują krócej niż np. podróż do Belgii czy Holandii. Koszty życia przy rodzinie seniora są natomiast ograniczone do minimum – bardzo często opiekunowie mają zagwarantowane jedzenie, zakwaterowanie – a to przecież pochłania największą część wypłaty. Dlatego wielu osobom ta praca wydaje się bardzo atrakcyjna, bo przecież warunki są dobre, a na pewno o wiele lżejsze niż praca w chłodni czy w magazynie przy sortowaniu paczek.

Musisz umieć pracować z drugim człowiekiem

Jednak praca opiekunki do osób starszych wiąże się też z pewnymi minusami. Seniorzy potrafią być humorzaści, mieć swoje dziwne nawyki, rutynę, lepsze i gorsze dni. Opiekun musi być wyrozumiały i powinien starać się poznać potrzeby swojego podopiecznego. Nieporozumienia będą na porządku dziennym, dlatego opieka Niemcy praca jest trudna i wymagająca. Należy nastawić się na wstrzymywanie swoich emocji, bycie odpornym na słowa, które padają z ust seniora. Przed wyjazdem do Niemiec można spotkać się z osobami, które już posiadają pracę na takim stanowisku, a opieka nad starszymi jest dla nich chlebem powszednim. Poznając doświadczenia innych osób, będziesz mógł ocenić, czy nadajesz się do tej pracy i czy dasz radę zajmować się seniorem. Nie warto od razu na szybko decydować się na wyjazd do Niemiec, jeśli nie przemyślałeś wszystkich za i przeciw. Dodatkowo rozłąka może być dla ciebie ciężkim przeżyciem, więc lepiej abyś lubił swoją pracę, a nie traktował ją jako zło konieczne. Pomyśl o tym, zanim złożysz aplikację.

Zostań opiekunką, wypełnij formularz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).

Oddzwonimy w ciągu 24h